2010 – Nazareth v KMC Krnov

Prátelé je to nevídané, ale je to tak –  tuto sobotu zažil Krnov, troufám si říci, bez nadsázky nejvýznamnější kulturní událost roku – v krnovském Kofola Music Clubu vystoupila legendární skotská skupina Nazareth. Je neuvěřitelné, jaký kousek se povedl panu Martinu Hradečnému zorganizovat a za všechny bych mu zde chtěl tímto veřejně vyseknout VELKÉ PODĚKOVÁNÍ A POCHVALU!!! Koncert se dle mého názoru velmi povedl. Byl jsem nejvíce zvědav na Dana McCaffertyho. Ten mě utvrdil, že i přes svůj věk to v hrdle stále má a tlačí mu to jako dříve i když jej to chvílemi stálo docela dost sil – ale smekám!!! Zvukově byl koncert vyvážený, ale dle mého názoru mohli zvukaři trochu ubrat na výkonu P.A. vzhledem k velikosti sálu KMC.

Skupina Nazareth vznikla ve Skotsku v roce 1968 v původním složení Dan McCafferty – zpěv, Manny Charlton – kytara, Pete Agnew – baskytara Darrell Sweet – bicí. V dnešní sestavě působí z původních členů pouze fronman Dan McCafferty a baskytarista Pete Agnew. Nově pak kytarista Jimmy Murrison a baskytaristův syn – bubeník Lee Agnew.

Ještě než Nazareth rozezněl krnovský klub, vystoupila jako předkapela partička skvělých instrumentalistů vedená frontmanem Geoffem Tysonem – The Goeff Tyson Band. Na tomto seskupení je zajímavé, že 2 z 5 muzikantů jsou z ČR. Geoff Tyson hrával se skupinou T-Ride a jezdil na turné s Monster magnet, White Zombie, či Duran Duran. Hru na kytaru studoval u samotného Joea Satrianiho. Složení kapely je následující: Geoff Tyson: zpěv, kytara, Dani Robinson: kytara, Dora Bondy: zpěv, klávesy, Mirek Matoušek: bicí a Andy Simpson: Baskytara.

Dost bylo keců, jdeme na fotky…

Dan McCafferty – úvodní fotografie

The Geoff Tyson Band – frontman Geoff Tyson

Mirek Matoušek

Dani Robinson

Dora Bondy

Jakub Lenz

Nazareth

Dan McCafferty

Pete Agnew

Jimmy Murrison

Lee Agnew

Dream on

Tak tahle fotka se mi líbí nejvíc-zleva: Dan McCafferty, Martin Hradečný, Pete Agnew a já.

Tak a jsme na konci fotoreportu.  Vaše komentáře  jsou vítány…

Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáž se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>